Fytoterapie - info o produktech

POKUD CHCEME INVESTOVAT DO SVÉHO ZDRAVÍ – DĚLEJME TO MOUDŘE A INFORMOVANĚ
Doporučení – očistné bylinné kúry:
Během užívání těchto bylinných směsí doporučujeme zvýšit příjem kvalitní čisté vody, aby došlo i k detoxikaci našich buněk a vyplavení toxinů zatěžujících náš organismus co nejefektivněji ven z těla.
K tomu je dobré také upravit náš příjem potravin. Vynechat rizikové potraviny, které mohou obsahovat toxiny, jako jsou: alkohol, cigarety, drogy – poškozují zdravé buňky a způsobují hloupnutí, ztrátu obranyschopnosti těla a destrukci buněk, konzervovaná jídla - plísně, starší pečivo – plísně, palmový tuk, margaríny – těžko stravitelné a zatěžující látky, luštěniny – plísně, mléko a mléčné výrobky, lepek – alergeny zatěžující trávicí trakt, maso hovězí, vepřové, kuřecí, rybí (chemicky upravované) – toxiny z krmení a stresové látky zatěžující nervový systém. Všechny tyto produkty přetěžují imunitní systém a nervový systém a tím způsobují deprese, únavu, vyčerpanost, apatii vůči životu. Uzdravovat své tělo má smysl, pouze když mu zaručíme komfort na regeneraci.


Amazonská liána Tato bylinná směs se doporučuje proti všem druhům zánětů, na čištění krve, při artritidách a revmatismu, při bolestech zad. Zajišťuje normální činnosti kloubů a svalů. Upravuje krevní tlak, čistí cévní stěny a celkově posiluje organismus. Zvyšuje imunitu těla. Pomáhá na: klouby, kosti, revmatismus Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Bílý kořen Tuto bylinnou směs doporučujeme ke zlepšení duševního stavu, snížení pocitu úzkosti, snížení stresu, zlepšení celkové odolnosti vůči stresu, dodání energie - při potřebě získat psychické síly nezbytné pro úspěšnou léčbu onemocnění - navrácení a posílení vitality, usnadnění hojení ran, regeneraci síly organismu poškozeného alkoholizmem, narkomanií a nadměrným užíváním léků - zmírnění následků nadměrného požití alkoholu, zachování svěžesti organismu i pokožky - osvěžení paměti - posílení sebevědomí a psychiky - zachování dobrého zraku a sluchu - mírnění depresí, psychického vyčerpání, neuróze - udržení pevnosti kostí a síly svalů - při problémech s nespavostí. Prohlubuje relaxaci, navozuje dobrou náladu, emocionální rovnováhu, přirozenou obranyschopnost a odolnost těla. Má prověřené relaxační účinky. Navozuje normální funkce nervové a oběhové soustavy, duševní zdraví a emoční rovnováhu. Příznivě působí na dobrý spánek, zlepšuje poruchy spánku z důvodu obsahu hypericinu. Pomáhá na: artritida, bolesti hlavy, deprese, hemeroidy, nervy, skleróza, spánek, stres, únava Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Bílý květ Tato bylinná směs je určena především pro ženy. Tato směs se doporučuje na nepravidelnou a bolestivou menstruaci, při bolestech hlavy a migrénách, na tonizaci vaječníků a dělohy, při mykotických, kvasinkových a mikrobiálních infekcích ženských pohlavních orgánů, pro očistu kůže od chronických skvrn a dalších kožních nečistot. Zajišťuje ženám menstruační komfort, zvyšuje obranyschopnost těla a zajišťuje normální stav pokožky, vlasů a nehtů. Celkově působí na osvěžení těla. Pomáhá na: akné, menstruace Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Červený plod Tato bylinná směs je určena především pro muže nebo pro ženy trpícími záněty kdekoliv v těle. Tuto bylinnou směs doporučujeme k normalizaci správné funkce prostaty. Používá se také k normalizaci krevního tlaku či jeho snížení, k uvolňování hladkého svalstva, navracení a posílení vitality a zvýšení odolnosti organismu. K snadnějšímu hojení ran, k urychlení regeneračních procesů, ke správnému vývoji kostí, šlach a svalů mladých sportovců a zabránění nadměrnému opotřebení kloubů a šlach, mírnění stresu, depresí, neurózy. Pomáhá při chronické únavě - jako prostředek zlepšující paměť, při problémech s anémií a nechutenství, při kožních onemocněních a akné, při prevenci vzniku osteoporózy. Působí jako silný antioxidant, při problémech s neplodností mužů, stimuluje sexuální funkce. Zajišťuje normální funkci prostaty, zajišťuje duševní a fyzickou pohodu. Pomáhá při vysoké fyzické i psychické námaze. Zlepšuje přirozenou obranyschopnost, zlepšuje imunitní systém a pohyblivost kloubů a správné trávení. Pomáhá na: impotence, prostata, varlata, vitalita, záněty Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Čistící keř Tato bylinná směs se doporučuje k čištění jater a žlučníku, podpoře metabolismu, zlepšení vyměšování žluči, k ochraně sliznice žaludečních stěn, při nadýmání, při bakteriálních a virových zánětech žaludku i v případě žlučníkového písku či kaménků, při křečích a bolestech břicha. Zlepšuje chuť k jídlu, navozuje normální funkce žaludku, trávení i funkci střev. Působí antioxidačně. Celkově pročišťuje celé tělo. Pomáhá na: střeva, trávení, zácpa, žaludek, žlučník Nedoporučujeme kombinovat: Růžový květ, Modrý květ Je možné kombinovat s dalšími bylinnými čaji a produkty (Sacha Inchi, Sangre de Drago, Aguaje, Maca, Camu Camu, Fialová kukuřice, Lucuma, Zelená káva).


Hořký květ Tato bylinná směs se doporučuje pro zlepšení funkce mozku, zlepšení soustředění a paměti. Zajišťuje normální činnost mozku, hlubokou duševní rovnováhu. Je to antioxidant a pomáhá nastolit fyzické a duševní zdraví. Pomáhá na: mozek, skleróza Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Modrý květ Tato bylinná směs se doporučuje pro kompletní detoxikaci organismu. Provádíme ji minimálně jednou ročně. Doporučujeme nekombinovat s alkoholem, nikotinem a umělými rostlinnými tuky. Směs podporuje zdravé hubnutí, podporuje správné trávení, čistí krev, odvádí z těla toxiny a usnadňuje vylučování vody z organismu. Je výborný pro celkovou regeneraci kůže, svalů a kostí a přípravu organismu pro další ozdravné procesy a odstraňování konkrétních zdravotních omezení. Pomáhá na: afty, akné, astma, detoxikace, hubnutí, imunita, kašel, kožní nemoci, krev, kůže, látková výměna, obezita, rýma, zdraví Nedoporučujeme kombinovat: Růžový květ, Čistící keř Je možné kombinovat s dalšími bylinnými čaji a produkty (Sacha Inchi, Sangre de Drago, Aguaje, Maca, Camu Camu, Fialová kukuřice, Lucuma, Zelená káva).


Obří přeslička Tato bylinná směs se doporučuje k doplnění energie a psychického komfortu při potížích v menopauze - eliminaci návalů a depresivních nálad, vyvážení činnosti hormonálního systému těla. Zajišťuje komfort během menopauzy, přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Celkově zklidňuje a navozuje dobrý spánek. Zachovává zdravé vlasy, kosti a nehty. Vitalizuje naše tělo a přispívá k dobrému duševnímu stavu organismu. Pomáhá na: bolesti hlavy, menopauza Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Peruánský laskavec Tato bylinná směs se doporučuje pro očistu krve, očistu cévních stěn, posílení srdeční činnosti, upravení poměru hladiny cholesterolu, krevního tlaku. Také při cévních problémech dolních končetin - křečových žílách. Působí antioxidačně. Zvyšuje obranyschopnost těla, zajišťuje normální funkce oběhové soustavy, normální činnost kardiovaskulárního systému. Pomáhá na: cévy, cholesterol, krev, krevní tlak, srdce, zánět žil, záněty, žíly Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Písečný květ Bylinná směs se doporučuje ke zlepšení funkce ledvin, snížení hladiny kyseliny močové v organismu. Je oblíbená pro své příznivé působení při poruchách funkce ledvin a při ledvinových kamenech. Příznivě ovlivňuje stav pokožky těla a zajišťuje normální funkce močové soustavy. Pomáhá na: ledviny, močové cesty Nedoporučujeme kombinovat: Čistící keř, Růžový květ, Modrý květ Je možné kombinovat s dalšími bylinnými čaji a produkty (Sacha Inchi, Sangre de Drago, Aguaje, Maca, Camu Camu, Fialová kukuřice, Lucuma, Zelená káva).


Pralesní máta Tato bylinná směs se doporučuje pro normální funkci horních cest dýchacích, při chřipce a virózách. Pro zvýšení imunity těla. Obsahuje několik druhů přírodních antibiotik a dále látky analgetické. Je vhodné použít ihned při prvních příznacích chřipky či virózy, pak stačí používat den a půl a viry mohou být zničeny. Ovšem opravdovou sílu těchto bylin poznáme až ve chvíli úplného ataku nemoci. Kdy má člověk problémy se samotnou existencí. Po použití prvního šálku, dojde k okamžité úlevě. Při dodržení dávkovacího režimu, může být člověk po 3 dnech bez příznaků. Navíc přírodní fytoterapie umožňuje přirozenou reakci imunitního systému. Ten samý kmen viru se již tedy nevrátí - funguje to podobně jako očkování. Lidé marodící virózami běžně 5 x do roka, pokud při každém nástupu nemoci použijí byliny Muňa a Wira, již po 1. roce jsou atakováni virem maximálně 2 x. Po 2 letech již silný imunitní systém nenechá viry existovat a virózy jsou od té doby výjimečné. Přípravek pak již využijeme pouze sporadicky. V tomto je pravá síla bylin. Pomáhá na: angína, astma, chřipka, dýchací cesty, imunita, kašel, nachlazení, plíce, průdušky, rýma Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Rudý strom Tato bylinná směs obsahuje rostliny, které pomáhají zachovat naše buňky zdravé. Pokud již došlo k nějakému poškození buněk, jejich deformacím, množení deformovaných buněk, jak zhoubných nebo nezhoubných, působí směs proti těmto typům deformací (aniž by poškozovaly zdravé buňky). Obsahují chemické složky acetogeniny a bylo zjištěno, že acetogeniny působí jako výborné inhibitory enzymatických procesů, které se dějí pouze v membránách buněk degenerovaných. Proto jsou toxické pro tyto buňky, avšak nemají vliv na buňky zdravé. Byliny se také používají jako podpůrný prostředek při problémech krve, napadení organismu parazity a zevně při problémech na pokožce. Tělo se tak může vyčistit od degenerovaných buněk a může se navrátit do svého původního stavu před onemocněním. Byliny napomáhají detoxikačnímu procesu po chemickém léčení. Je možné užívat i preventivně. Pomáhá na: bércové vředy, ekzémy, imunita, kožní nemoci, kůže, lupénka, nádory, paraziti, rakovina, rekonvalescence, vředy Nedoporučujeme kombinovat: Čistící keř, Růžový květ, Modrý květ, Písečný květ, Aguaje Je možné kombinovat s dalšími bylinnými čaji a produkty (Sacha Inchi, Sangre de Drago, Maca, Camu Camu, Fialová kukuřice, Lucuma, Zelená káva).


*** Vitalizující kúra Využívat 90 g bylinné směsi Rudý strom – 700 ml – 1 l čaje denně. Denně užívat Sangre de Drago – nakapat do vody a vypít. První den 5 kapek, druhý den 6 kapek a každý den přidáme 1 kapku, až se dostaneme na 20 kapek denně. Dále pokračujeme v užívání 20 kapek denně až do využívání celého balení bylinné směsi. Důležité je nevynechat ani jeden den vitalizující kúry. Pomáhá na: borelióza, chlamydie, paraziti, hlubší vyčištění těla od parazitů způsobujících dlouhodobou vyčerpanost a únavu těla.


Růžový květ Tato bylinná směs se doporučuje při nutnosti posílit činnost jater, při snížení křečí hladkého svalstva, podpoření funkce jater a ledvin. Pro detoxikaci organismu a při nutnosti odstranit žlučové kameny. Příznivě působí pro zajištění správného trávení tuků a snížení cholesterolu. Navozuje normální činnost jater, normální funkce střevního traktu. Působí protizánětlivě a upravuje metabolismus sacharidů. Pomáhá na: játra, nadýmání, trávení Nedoporučujeme kombinovat: Čistící keř, Modrý květ, Písečný květ Je možné kombinovat s dalšími bylinnými čaji a produkty (Sacha Inchi, Sangre de Drago, Aguaje, Maca, Camu Camu, Fialová kukuřice, Lucuma, Zelená káva).


Žlutý strom Tato bylinná směs působí příznivě na obnovu funkce pankreatu a srovnává metabolismus cukrů v krvi. Působí antioxidačně. Zajišťuje normální stav zraku. Pomáhá na: cukrovka, slinivka Možné kombinovat pouze se směsí: Pralesní máta, Bílý květ, Peruánský laskavec Je možné kombinovat s dalšími produkty (Sacha Inchi, Sangre de Drago, Aguaje, Maca, Camu Camu, Fialová kukuřice, Lucuma).


Sacha Inchi Má významné účinky na lidskou pokožku, mozek, srdce, trávicí trakt a metabolismus, v těhotenství, předchází nádorovým onemocněním. Zvyšuje kapacitu mozkových buněk, zlepšuje paměť, podporuje myšlenkové procesy, logiku a představivost. Zlepšuje činnost centrálního nervového systému. Pomáhá při demenci, depresi, stresu, únavě, nervovém i psychickém vyčerpání, nespavosti. Zlepšuje stav nemocných s chorobou Alzheimera a pomáhá při migrénách. Posiluje srdce a pomáhá udržet stálý krevní tlak, snižuje riziko kardiovaskulárních chorob, reguluje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá předcházet cévním onemocněním a onemocněním oběhového systému krve, srdečním infarktům a trombóze, zlepšuje krevní oběh. Předchází zácpám, pomáhá při redukčních dietách, reguluje hladinu krevního cukru a pomáhá při zánětech střev. Snižuje riziko revmatických onemocnění, zánětů kloubů, artrózy, vředových zánětů tenkého i tlustého střeva, zánětů průdušek a astmatu i zánětů plic. Je ideální potravinou pro těhotné ženy, usnadňuje správný vývoj plodu, má zásadní vliv na rozvoj nervových tkání plodu a správný vývoj mozku a nervového systému. Má pozitivní vliv na rozvoj dítěte v každém věku. Zpomaluje růst nádorových buněk a podporuje léčbu nádorů. Posiluje imunitní systém. Zpomaluje procesy stárnutí, předchází vypadávání vlasů, posiluje nehty. Předchází a pomáhá při léčbě ekzémů, lupénky. Snižuje hormonální problém žen. Pomáhá při hubnutí a udržení váhy. Pomáhá na: všechny problémy způsobené zatížením nervového systému, zlepšuje stav při degenerativních onemocněních mozku a pomáhá jim předcházet. Doporučené dávkování: 1 čajová lžička – 2 polévkové lžíce denně Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty. Doporučujeme pro těhotné a kojící ženy, děti v každém věku, seniory a každému, kdo cítí zatížený svůj nervový systém.


Sangre de Drago – Dračí krev Má silné účinky antivirové, antibakteriální, protiplísňové, hemostatické, protinádorové a tonizující. Posiluje imunitní systém a napomáhá regeneraci organismu. Urychluje hojení ran a chrání žaludeční sliznici. Doporučuje se v případě viróz dýchacích cest, oparů a zánětů jater, při průjmech různého původu. Je to pryskyřice, která se používá vnitřně i vně. Vnitřně při onemocnění žaludku a dvanáctníku, hepatitidě A i B, zánětech tenkého i tlustého střeva, průjmech, nadýmání a trávicích problémech. Zředěná ve vodě se používá k výplachům dutiny ústní při zánětech dásní, po extrakcích zubů, ke kloktání při angínách. Vně je užívána při bércových vředech, k regeneraci pokožky poškozené poraněním, popáleninách, při hemeroidech. Kosmetické účely: odstraňuje z pleti nerovnosti po akné, hojí jizvičky, uhlazuje vrásky. Stačí nanést kapičku na postižené místo na pleti, jemně rozetřít, nechat zaschnout. Při problémech s akné doporučujeme také alespoň 4x týdně vypít ve vodě rozpuštěných 7 kapek Sangre, aby se působilo i na střeva a problém se dával do pořádku i vnitřně. Pití vnitřně: začít 7 kapek denně a postupně zvyšovat dávku na max. 20 kapek denně zředěné vodou. Choroby žaludku, dvanáctníku, zánětech tenkého i tlustého střeva, virových zánětech jater typu A,B a C, průjmech, trávicích problémech a nadýmání, pásovém oparu. Vně potírání: nanést kapku na hřbet ruky, rychlým třením vytvořit světlou pěnu a tu natřít v malém množství přímo na nebo do rány. Zastavuje krvácení, chrání před infekcí, urychluje regeneraci tkáně, potírání při oparech, popáleninách, pokousání hmyzem, hemeroidech, urychluje hojení ran a popraskané kůže. Kloktání a výplachy: 5 kapek do 1⁄2 dcl vody. Virové záněty dýchacích cest, záněty mandlí a ústní dutiny, chřipka a angína. Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Maca (Lepidium meyenii Wallp.) Navrací a podporuje vitalitu a plodnost. Posiluje hormonální systém mužů i žen. Příznivě ovlivňuje psychické a mentální zdraví. Zlepšuje duševní pohodu, snižuje pocity úzkosti, snižuje stres a důsledky stresu, zlepšuje odolnost vůči stresu, zvyšuje sexuální touhu, zlepšuje erekci. Obsahuje velké množství látek, které pomáhají při rekonvalescenci organismu, pomáhá tělo udržovat se celkově ve fyzické kondici a v dobré náladě, zvyšuje vitalitu. Pomáhá regenerovat tělo při vyčerpanosti a dlouhodobé únavě. Pravidelné užívání zvyšuje fyzickou zdatnost a odolnost při fyzické zátěži. Zlepšuje paměť, koncentraci a schopnost se učit ve vyšším věku. Pomáhá udržovat pevné kosti a pružné svaly, udržuje dobrý zrak a sluch. Zabraňuje nadměrnému opotřebení kloubů a šlach. Omlazuje organismus. Používá se při anémii, tuberkulóze, rakovině žaludku, při léčbě nádorových onemocnění (mírní vedlejší účinky radioterapie a chemoterapie)
Je vhodná pro těhotné a kojící ženy, pro dobrý růst dětí, při vyčerpanosti těla a při podvýživě. Kromě bílkovin, uhlovodanů, vlákniny, tuků obsahuje také velké množství potřebných aminokyselin a mastných kyselin, vitamíny – především A, B, C, E a minerály – vápník, železo, draslík, sodík, zinek, měď, sodík.
Nesmí užívat osoby s hyperfunkcí štítné žlázy.
Doporučené dávkování: 1 – 3 čajové lžičky denně Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Aquaje (Mauritia flexuosa) Plody palmy aguaje jsou prostředek zlepšující zdraví těla. Pouhá konzumace plodů prospívá organismu. Díky vysokému obsahu retinolu, který podporuje růst a správný vývoj buněk sliznic, kostí a krvetvorby, dokáže konzumace dužniny plodů zabránit hypovitaminóze u podvyživených dětí. Doporučují se ke konzumaci těm, kteří potřebují zesílit - dětem, těhotným ženám, starým lidem, lidem oslabeným nemocemi a úrazy. Vysoký obsah vitamínu C zaručuje také prevenci nachlazení a chřipky.
Látky v nich obsažené dokáží tedy u žen odstranit migrény, problémy s pletí, vypadávání vlasů, osteoporózu (řídnutí kostí), menstruační bolesti atd. Je výborným prostředkem pro těhotné a kojící ženy, protože zlepšuje stav svalů a kostí u dětí.
Nedoporučujeme užívat ve velkém množství mužům, kvůli obsahu látek velmi podobným ženským hormonům.
Nedoporučujeme lidem zatíženým nádorovým onemocněním.
Doporučené dávkování: ½ - 1 čajová lžička denně Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Camu Camu (Myrciaria dubia) Zelené a červené plody stromu Camu camu, které vypadají jako malá jablka, jsou pozoruhodné svým obsahem vitaminu C. Jsou nejbohatším dosud objeveným zdrojem vitaminu C, obsahují ho třicetkrát více než citrusy. Mají proto obrovský význam pro lidské zdraví a pro podporu imunitního systému. Největší obsah komplexního přírodního vitaminu C bez přídavku syntetického vitaminu C. Příznivé účinky vitaminu C: - antioxidační účinky ochraňující buňky v těle - příznivě přispívá ke zdraví kardiovaskulárního systému - pomáhá ke správné práci nervového systému - napomáhá při rekonvalescenci - podporuje imunitní systém a stavbu a udržování zdravých kostí, zubů, chrupavek, dásní a kůže
- je nezbytný pro energetický metabolismus a transformaci potravy v energii - přispívá k absorpci železa z potravy
Doporučené dávkování: 1 čajová lžička denně Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


Fialová kukuřice (Maiz morado)
Maiz morado je více než „standardní” komplex vitamínů (A, B1, B2, B3, C) a minerálů (železo, vápník, fosfor). Je zdrojem nejsilnějších přírodních antioxidantů chránících membrány buněk a DNA před zhoubnou činností volných radikálů a genetický kód DNA před poškozením. Chránících buňky a orgány nejen před předčasným stárnutím ale zároveň i před vznikem mnoha onemocnění, zvláště civilizačních, jako jsou nádorová onemocnění, kardiovaskulární choroby, cukrovka a obezita. Antokyany, obsažené v této odrůdě kukuřice jsou dle výzkumů prováděných v USA, jedny z nejlepších na světě a jsou vynikající prevencí především proti rakovině žaludku a tlustého střeva. Maiz morado reguluje krevní oběh a tlak, chrání cévní systém před poškozením, zlepšuje mikrocirkulaci krve, redukuje hladinu cholesterolu a snižuje riziko srdečního infarktu, vyživuje mozkové buňky a podporuje jeho správnou činnost. Usnadňuje regeneraci tkáně, napomáhá tvorbě kolagenu a chrání organizmus před bakteriálními a virovými infekcemi a před plísněmi.
Používá se při: zvýšené hladině cholesterolu, oběhových potížích, nedostatečném prokrvení mozku, zvýšené lomivosti krevních kapilár, všech zánětech, bakteriálních a virových infekcích, problémech s pojivovou tkání a nedostatkem kolagenu, zrakových problémech zvláště při šeroslepotě a zhoršeni ostrosti vidění, nádorových onemocněních, artróze, cukrovce, obezitě, anemii, vysokém krevním tlaku, proti stresu, k posílení nervové soustavy, proti předčasnému stárnutí, při trávících problémech
Není vhodné pro osoby, které mají nízký krevní tlak.
Doporučené dávkování: 1 čajová lžička denně. Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.


LUCUMA (Pouteria lucuma) Jemně mletý prášek z plodů je zlatožluté barvy, charakteristické sladké chuti, která trochu připomíná vanilku, karamel, javorový sirup nebo i lehce oříšky. Obsahuje mnoho živin, včetně beta-karotenu, železa, zinku, vitamínu B3, vápníku a bílkovin. Je dobrým zdrojem pomalu vstřebatelných sacharidů. Plody Lucumy jsou přirozeně sladké, ale mají nízký glykemický index, takže jsou zdravou volbou pro jednotlivce, kteří chtějí snížit spotřebu cukru. Lucuma má vysoký obsah niacinu (vitamín B3), který usnadňuje metabolismus proteinů a má vliv na tvorbu energie. Doporučuje se k léčbě deprese, a k udržení správné činnosti nervového systému. Nedávné studie potvrzují, že tento vitamín pomáhá snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, proto je důležitý při léčbě mnoha nemocí, zejména obezity a kardiovaskulárních onemocnění. Poměrně vysoká hodnota obsahu železa pomáhá ke zvýšení hladiny hemoglobinu v krvi, což je důležité při boji s anemií (díky sladké chuti velmi chutná i dětem). Obsah karotenu může snížit riziko infarktu myokardu a zvyšuje účinnost imunitního systému. Lucuma, kromě toho, že má vynikající chuť, má také vysokou výživovou hodnotu. Pomáhá zmírnit příznaky únavy. Má dobrý vliv na stav pokožky. Pomáhá při léčbě kožních onemocnění a podráždění.
Doporučené dávkování: 1-2 čajové lžičky denně. Je možné kombinovat se všemi bylinnými čaji a dalšími produkty.

Jana Marášková - info o bylinách z Peru.

https://www.youtube.com/watch?v=7EGpqE8H3Uo